Peeling kawitacyjny

Regularne złuszczanie martwego naskórka stanowi kluczowy element pielęgnacji i oczyszczania skóry. Pozwala zapobiegać powstawaniu niedoskonałości, pobudzić jej struktury do regeneracji i pośrednio wspomaga wchłanianie substancji czynnych innych dermoceutyków aplikowanych na cerę. Niestety, drogeryjne peelingi często przynoszą całkowicie odmienny efekt – powodując podrażnienia i suchość skóry. Istnieje jednak rozwiązanie tego problemu, które poza usuwaniem martwych komórek pozwala przywrócić młody wygląd bez ryzyka wywołania uszkodzeń skóry twarzy.

Peeling kawitacyjny wykorzystuje ultradźwięki, przez co, w przeciwieństwie do popularnych ziarnistych peelingów, jest łagodniejszy dla skóry uzyskując przy tym dokładniejsze i mocniejsze działanie. Wysyłane przez specjalne urządzenie ultradźwięki, mechanicznie złuszczają martwy naskórek oraz złogi sebum z powierzchni twarzy. Takie działanie przekłada się na jej dogłębne oczyszczenie ale także odżywienie. Ultradźwięki nie tylko „spychają” zbędne produkty metabolizmu skóry z jej powierzchni, ale również delikatnie ją masują, pobudzając tym samym fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Optymalne stężenia tych substancji, a dokładnie ich włókien, odpowiadają za utrzymywanie prawidłowej gęstości i napięcia skóry, dlatego pobudzenie ich syntezy korzystnie wpływa na przywrócenie skórze jędrności. Zabieg peelingu kawitacyjnego polega na nawilżeniu skóry dedykowanym tonikiem lub solą fizjologiczną, w taki sposób, aby utworzyły na jej powierzchni mikropęcherzyki, które pękną pod wpływem intensywnej częstotliwości ultradźwięków. Takie mikro wybuchy są w stanie dokładnie usunąć resztki makijażu, obumarłe komórki, powierzchowne zaskórniki oraz nadmiar sebum.

Peeling kawitacyjny to świetne rozwiązanie dla osób, które w delikatny i całkowicie nieinwazyjny sposób chcą zadbać o kondycję swojej skóry. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, a co więcej: przyjemny. Emitowane przez urządzenie ultradźwięki subtelnie masują skórę, pozostawiając ją oczyszczoną i dogłębnie pobudzoną do rewitalizacji swoich struktur, co, przy regularnie wykonywanych zabiegach, przełoży się na odzyskanie młodego i zdrowego wyglądu skóry twarzy.