Mezoterapia mikroigłowa

Problemy cery nie ograniczają się jedynie do, postępującej wraz z wiekiem, utraty jej jędrności, a obejmują wszystkie mankamenty urody, które negatywnie odbijają się na swobodzie codziennego funkcjonowania. Jednak trudne do zamaskowania blizny potrądzikowe czy rozstępy oraz pogłębiające się zmarszczki nie stanowią już bolączek bez rozwiązania. Nowoczesna medycyna estetyczna stworzyła narzędzie, które pozwoli ponownie poczuć się wygodnie i pewnie we własnej skórze - bez zbędnej inwazyjności zabiegu.


Opis technologii:

Mezoterapia mikroigłowa, to procedura polegająca na kontrolowanym nakłuwaniu skóry w celu pobudzenia jej naturalnych procesów naprawczych i regeneracyjnych. Ze względu na specyfikę tego zabiegu, dobór odpowiedniego narzędzia pracy stanowi kluczowy element terapii. Jedna z nowocześniejszych technologii w dziedzinie mezoterapii mikroigłowej została opatrzona w dedykowany system pulsacji igieł, który pozwala osiągnąć doskonałe efekty. Co więcej, zaawansowanie techniczne aparatury minimalizuje możliwy dyskomfort związany z zabiegiem oraz gwarantuje jego bezpieczny przebieg. Mówiąc o samym urządzeniu - zostało ono zaopatrzone w 16 molibdenowych (całkowicie antyalergiczny materiał) igieł, których szybkość działania może osiągać nawet milion iniekcji w 10 minut, a głębokość ich penetracji zwiększono do 3 mm. Taka specyfikacja gwarantuje o wiele sprawniejszy przebieg zarówno gojenia, jak i uzyskiwania pełnych efektów terapii. Innowacji poddano także system kontroli pracy głowicy, dzięki czemu możliwa jest jeszcze szersza personalizacja procedury zabiegowej, co również nie pozostaje bez znaczenia w kwestii bezpieczeństwa i komfortu. Podczas trwania zabiegu, poza nakłuwaniem mikroigłami zachodzi wstrzykiwanie w głąb skóry starannie wyselekcjonowanych substancji aktywnych, których kompozycja jest związana z wybranym wariantem protokołu zabiegowego. Tworzenie mikrouszkodzeń w strukturach skóry z jednoczesnym dostarczaniem składników wspomagających ich przebudowę bezpośrednio odpowiada za niespotykane rezultaty terapii.


Przebieg zabiegu:

Pierwszy zabieg jest poprzedzony konsultacją w celu zapoznania się z indywidualnymi potrzebami skóry Pacjenta oraz ustalenia schematu terapii. Najlepsze efekty przynosi zazwyczaj seria 4-6 zabiegów wykonywanych w ok. 4-tygodniowych odstępach. Procedurę rozpoczyna dokładne oczyszczenie obszaru zabiegowego, po czym następuje przyłożenie jednorazowej, sterylnej głowicy i przesuwanie jej, w celu stopniowego nakłucia całej wyznaczonej powierzchni. Całość trwa w granicach 20-60 minut. Istnieje możliwość zastosowania kremu znieczulającego przed rozpoczęciem mikroiniekcji, jednak nie jest to obowiązkowe.


Efekty:

Bezpośrednio po wykonanym zabiegu, cera może być lekko zaczerwieniona i tkliwa, jednak nie przeszkadza to w dostrzeżeniu natychmiastowej poprawy w wyglądzie i kondycji skóry obszaru zabiegowego. Rezultaty pojawiające się bezpośrednio po wykonanym zabiegu związane są ze wstrzyknięciem zaawansowanych technologicznie mieszanek składników aktywnych i przez okres ok. miesiąca będą jedynie przybierać na sile. Przywrócenie skórze odpowiedniej jędrności oraz elastyczności wymaga czasu, ponieważ bezpośrednio koreluje z jej czasochłonną przebudową na poziomie komórkowym obejmującą m.in. zwiększenie stężenia kolagenu i kwasu hialuronowego. To samo dotyczy redukcji blizn i przebarwień - odbycie całej serii zabiegów oraz odrobina cierpliwości pozwoli zapomnieć o przykrych niedoskonałościach urody i ponownie nabrać pewności siebie.


Wskazania:

  • Redukcja zmarszczek
  • Poprawa gęstości i elastyczności skóry
  • Leczenie i zmniejszenie widoczności blizn różnego pochodzenia (w tym rozstępów)
  • Leczenie łysienia
  • Korekta niedoskonałości skórnych
  • Ujednolicenie kolorytu cery

Przeciwwskazania:

  • Choroby nowotworowe
  • Ciąża i okres laktacji
  • Choroby układu krążenia
  • Gorączka oraz aktywne infekcje i stany zapalne skóry
  • Opryszczka i trądzik