Poprawa kolorytu skóry

Skóra, to nasz największy organ, który niewątpliwie narażony jest na cały szereg niekorzystnych skutków oddziaływania zewnętrznego takich jak wahania temperatur czy ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe. Uwarunkowania genetyczne oraz zmiany zachodzące w strukturach skóry wraz z upływem lat również przekładają się na jej wygląd. Bardzo częstymi zmianami obserwowanymi na skórze są różnego rodzaju przebarwienia – zaczerwienienia spowodowane zmianami w obrębie naczyń włosowatych i te “klasyczne”, za które odpowiada nieprawidłowa dystrybucja melaniny z melanocytów. Wszelkiego rodzaju przebarwienia są nieestetyczne i zazwyczaj ciężkie do ukrycia, dlatego dobrym rozwiązaniem może okazać się specjalistyczna terapia laserowa.

Najlepsze rozwiązania:

Z pomocą głowicy laserowej możliwe staje się nieinwazyjne i trwałe pozbycie się wszelkiego rodzaju przebarwień, bez względu na pochodzenie problemu. Jednocześnie jest to metoda całkowicie bezpieczna – wykorzystywana wiązka światła ma długość z zakresu 500-600 nm co pozwala na skoncentrowanie terapii wyłącznie na obszarze zabiegowym bez ryzyka uszkodzenia najbliższych tkanek. W zależności od podłoża problemu, laser skupia się na innych elementach skóry. Przebarwienia spowodowane akumulacją melaniny przechodzą do historii dzięki dezintegracji komórek zmienionych barwnikowo, a pajączki i rumienie znikają poprzez skierowanie światła na chromofory (hemoglobina i w pewnym stopniu melanina). Terapia naświetleniowa pozwala na redukcję kłopotliwych niedoskonałości i odjęcie sobie lat poprzez redukcję zmarszczek i poprawę elastyczności skóry, która poprzez emitowane promieniowaniu dostaje wyraźny sygnał do samoregeneracji i usprawnienia metabolizmu, dzięki czemu możliwy jest powrót do jasnej cery o jednolitym kolorycie.

Inne rozwiązania, które mogą działać we współpracy z technologią laserową, albo samodzielnie, dla osób, które nie mogą korzystać z zabiegów wykorzystujących światło laserowe, to zabiegi pielęgnacyjne. Wśród nich królują zabiegi o działaniu złuszczającym, ale w sposób bardzo delikatny – programy regeneracyjne Diego dalla Palma. Dla skór skłonnych do zaczerwienień linia Vagheggi przygotowała specjalny, kojący rytuał, który wyrównuje koloryt.

O zabiegu:

Wskazania do zabiegu:

Przebarwienia skóry
Redukcja rumienia
Rozświetlenie skóry
Fotoodmładzanie – poprawa jędrności i kolorytu skóry
Redukcja naczynek
Poprawa kondycji skóry dłoni
Zabieg wymaga starannego przygotowania:

pół roku przed planowanym zabiegiem należy zakończyć kurację retinoidami
trzech tygodni przed zabiegiem zaprzestać stosowania kremów i maści z retinoidami, witaminą C oraz kwasami owocowymi w obszarze terapii
dwa tygodnie przed zabiegiem odstawić leki fototoksyczne, fotoalergiczne oraz zioła o podobnym działaniu (np. dziurawiec, nagietek)
przez dwa – trzy tygodnie przed i po zabiegu unikać ekspozycji na słońce i nie korzystać z solarium
tydzień przed kuracją nie stosować peelingów i innych preparatów o działaniu złuszczającym, w tym kremów depilujących
Przebieg zabiegu:

W celu osiągnięcia najlepszych efektów należy poddać się serii 3-6 zabiegów z zachowaniem 4 tygodniowych odstępów między nimi. W przypadku dużej liczby występujących przebarwień może zaistnieć potrzeba powtarzania zabiegu seriami. Plan każdej terapii zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta i jest ustalany podczas konsultacji. Pierwsze pozytywne zmiany można zauważyć już kilka dni po odbyciu pierwszej serii zabiegowej. Proces naświetlania jest odczuwalny, jednak trwa krótko. Po zastosowaniu lasera może wystąpić miejscowe zaczerwienienie lub lekki obrzęk.

Efekty:

Odbycie pełnej terapii pozwala na dobre pożegnać się z niechcianymi przebarwieniami czy zaczerwienieniami. Nie tylko pozwala pozbyć się niechcianych plam i kropek, ale także pobudza skórę do regeneracji poprzez stymulację naturalnych procesów naprawczych w jej głębszych warstwach. Dzięki temu, po zakończonej terapii skóra odzyskuje młody wygląd, jest rozświetlona, a jej koloryt całkowicie wyrównany.

Przeciwwskazania:

Ciąża i okres laktacji
Bielactwo, łuszczyca
Skłonność do powstawania bliznowców
Przyjmowanie leków oraz ziół fotouczulających
Fotodermatozy
Nowotwory złośliwe
Zaburzenia krzepnięcia krwi
Aktywne infekcje skórne w miejscu zabiegu (bakteryjne, grzybicze, wirusowe)